HTML

Leírás

Fül-orr-gégész és audiológus szakorvosok, pszichológusok, hallásspecialisták valamint a hallás-rehabilitáció területén dolgozó kommunikációs szakemberek vagyunk. A saját nevünkben, a saját nevünkkel blogolunk. Tesszük mindezt a szabadidőnkben, a téma iránti elkötelezettségből és annak szeretetéből. A blog életre hívásának elsődleges célja az volt, hogy biztos szakmai alapokon nyugvó információkat, hazai és külföldi érdekességeket osszunk meg első kézből, a hallásproblémák kezelésének világából.

box2.jpg

Írj nekünk!

iroda@amplifon.com

Vannak, akik egy átlagos hétköznapon is csak füldugóval képesek aludni, mások csak speciális helyzetekben használják, de az biztos, hogy a jó alváshoz sokat hozzátesz, ha kizárjuk a külvilág zajait. 

Utazás alatt, repülőn, kórházban vagy idegen helyen jól jöhet egy pár speciális, alváshoz ajánlott füldugó, de nem árt tisztában lenni a használat veszélyeivel sem. Van néhány apróság, amire ha nem figyelünk oda, a füldugó végül többet árthat, mint amennyit használ. 

shutterstock_1035326671.jpg

A legfontosabb: a higiénia

A fülünkben normális esetben épp megfelelő mennyiségű fülzsír, vagy fülviasz, azaz cerumen termelődik. Ezt az anyagot a hallójáratban elhelyezkedő mirigyek termelik, nem is véletlenül. Erre a természetes anyagra szükség van, hiszen tisztít, nem engedi kiszáradni a bőrt és megakadályozza, hogy kórokozók kerüljenek a fülön át a szervezetbe. A cerumen folyamatosan vándorol a mirigyektől kifelé, így tisztítva meg a fülünket.  

Ezzel a fülzsírral találkozhat a füldugónk, aminek aztán minden reggel láthatjuk is a nyomát. Fontos, hogy a cerument ne a fülünkből próbáljuk eltávolítani mindenféle eszközzel, hanem a füldugónkat tisztítsuk rendszeresen. A langyos, szappanos víz, vagy akár egy puha törlőpapír is megfelel a célra. Ha minden reggel áttöröljük, az bőven elég ahhoz, hogy tisztán tartsuk, és ne juttassunk vele kórokozókat a fülünkbe. 

shutterstock_552721243.jpg

Óvatosan a behelyezéssel!

Egy jó minőségű, zajszűrős füldugó nem csak akkor tölti be funkcióját, ha koppanásig, azaz a hallójárat végéig betoljuk. Mégis gyakori hiba, hogy a füldugót túl mélyre helyezik, ezzel viszont biztosan többet ártunk, mint használunk. 

A túl erős nyomással, a piszkálással irritáljuk a fül belső részét, ráadásul a fülben termelődő fülzsírt is beljebb nyomjuk, egészen a dobhártyáig. Ennek az eredménye fülcsengés, de akár halláscsökkenés, sőt halláskárosodás is lehet. A megoldás viszont itt sem az, hogy eltávolítjuk a fül mélyéről a fülzsírt, hiszen anélkül csak újabb veszélyeknek tesszük ki a fülünket. Keressünk inkább a mi hallójáratunkra szabott, speciális, jó minőségű zajszűrős füldugót, aminél nem érezzük majd, hogy túl mélyre kell felhelyeznünk ahhoz, hogy megfelelően működjön. 

shutterstock_1065008618.jpg

Ha viszont megtaláltuk a nekünk való füldugót, és odafigyelünk arra, hogy tisztán tartsuk, és óvatosan helyezzük a fülünkbe, akkor veszély nélkül és egyszerűen segít majd a megfelelő pihenésben.

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://hallasspecialista.blog.hu/api/trackback/id/tr3614979678

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása